تعمیر مشکل گرم نشدن رادیاتور

با ورود پکیج و گرمایش از طریق رادیاتور به منازل، مشکلاتی در رابطه با گرم کردن و سرد بودن رادیاتور و سایر مشکلات مرتبط با رادیاتور گزارش شد که در این مقاله به برخی از این عوامل گرم نشدن رادیاتور دلایل بروز این مشکلات اشاره می گردد.

وقتی در فصل زمستان سیستم گرمایشی پکیج شما به کار است، اما علی رغم روشن بودن شعله با مشکل گرم نشدن رادیاتور روبرو هستید و یا وقتی به آن دست می زنید بسیار سرد است باید بدانید که در بخشی از سیستم گرمایشی شما مشکلی وجود دارد که باید آن را برطرف نمایید. یکی از مراکز ارائه دهنده تخصصی ترین تعمیرات پکیج و رادیاتور توچال سرویس می باشد که در این مقاله شما را به علل احتمالی گرم نشدن رادیاتور آگاه می کند. در صورت مشاهده هرگونه اختلال در عملکرد پکیج و سرویس پکیج می توانید به وب سایت www.tochalservice.com مراجعه کرده و از مشاوران این مجموعه در جهت رفع مشکل خود راهنمایی بگیرید.

سرد بودن رادیاتور

سرد بودن رادیاتور

 

سرد بودن رادیاتور

اگر رادیاتور سرد بود و وقتی پکیج را بررسی کرده و مشاهده می کنید که دستگاه روشن است و پمپ آب در مدار دستگاه جریان دارد بهتر است این موارد را خودتان مورد بررسی قرار دهید یا از طریق تعمیرکاران اقدام به رفع عیب کنید.

۱-     ممکن است به خاطر کم بودن فشار گاز ساختمان یا نیمه بسته بودن شیر گاز ارتفاع شعله پایین باشد و مخزن به درستی گرم نشود.

۲-     نسبت به مساحت محیطی که با رادیاتور گرم می کنید، تعداد رادیاتور و یا ظرفیت حرارتی پکیج شما کم باشد.

۳-     اگر دستگاه شما دچار هواگیری شده باشد رادیاتور شما سرد بوده و برای رفع گرم نشدن رادیاتور اقدام به هواگیری نمایید.

۴-     آب در پکیج در گردش است و اگر شیر های رفت و برگشت آب کاملا باز نباشد ممکن است در سرعت آب و فشار دستگاه تاثیر گذاشته و باعث گرم نشدن رادیاتور می گردد.

۵-     اگر دودکش شما مناسب نباشد ممکن است این مشکل را به وجود بیاورد که چک کردن و سرویس کردن به موقع پکیج و اتصالات دستگاه می تواند از بروز چنین مواردی جلوگیری کند.

گرم بودن آب و سرد بودن پکیچ

گرم بودن آب و سرد بودن پکیچ

 

 

گرم بودن آب و سرد بودن رادیاتور

یکی از شکایت هایی که در زمینه گرم نشدن رادیاتور گزارش می شود این موضوع است که آب مصرفی شما گرم است اما زمانی که رادیاتور را لمس می کنید کاملا سرد است. ابتدا شیر هایی که در بالا و پایین رادیاتور قرار دارد را چک کنید، اگر بسته بود این مشکل را نتیجه می دهد. مورد دیگر چک کردن شیر هایی است که در زیر پکیج است. این شیر ها رفت و برگشت آب منتهی به رادیاتورها  می باشد که اگر آب در جریان نباشد رادیاتورها دمایشان به صفر می رسد. بسته به نوع پکیج شما که دو مبدله است یا یک مبدله می توان دلیل گرم نشدن رادیاتور را حدس زد.

اگر دستگاه دو مبدله باشد، ممکن است شیر موتوری سوخته باشد و یا فنر سوپاپ بای پاس دچار اختلال شده باشد.

اگر دستگاه شما یک مبدله بود علت گرم نشدن رادیاتور شما ممکن است سوختن پمپ سیرکولاسیون دستگاه باشد.

 

 

درست گرم نکردن رادیاتور

اگر محیط منزل تان سرد شده بهتر است شیر های پکیج را کاملا باز کنید ممکن است موقع نصب نیمه باز گذاشته و اکنون که سرمای هوا بیشتر شده بهتر است آن را کاملا باز کنید. اگر مبدل ثانویه دستگاه رسوب کند گرم نشدن رادیاتور را نتیجه می دهد. رسوب کردن پکیج و عدم سرویس به موقع صدمات بسیاری را به پکیج و شوفاژ می زند و اگر لوله های دستگاه رسوب بگیرد، این مشکل برای شما پیش می آید. مورد دیگر کثیف بودن توری صافی برگشتی دستگاه میباشد. و هم چنین عامل موثر مهم ارتفاع شعله است. وقتی دستگاه را کم می کنید، باعث گرم نشدن رادیاتور می گردد. اگر سنسور مدار گرمایش دچار ایراد گردد و یا فنر دستگاه دچار عیب گردد رادیاتور سرد می گردد.

سرد بودن پایین رادیاتور

سرد بودن پایین رادیاتور

 

 

علت سرد بودن پایین رادیاتور

از جمله شکایت های رایج برای گرم نشدن رادیاتور می توان به این مورد اشاره کرد. علت این امر را می توان موارد زیر عنوان کرد:

۱-     اگر رادیاتور هوا گرفته باشد دستگاه به درستی گرم نمی کند.

۲-     اگر لوله ها در مسیر رسوب گرفته باشد و یا اتصالات و قطعات رسوب گرفته باشد، رادیاتور گرم نخواهد شد و باید به وسیله تعمیرکار حرفه ای رسوب زدایی گردد.

۳-     اگر مبدل ثانویه رسوب گرفته باشد

۴-     اگر زیر پکیج شیلنگ های مربوط به بخش رفت و برگشت اشتباه و برعکس بسته شده باشد، قسمت پایین رادیاتور سرد می شود

۵-     علت دیگر گرم نشدن رادیاتور می تواند بسته یا نیمه بسته بودن شیر های رفت و برگشت پکیج باشد.

۶-     اگر فنر سوپاپ بای پاس ضعیف باشد رادیاتور به درستی گرم نخواهد کرد.

۷-     پکیج دارای بخشی به نام توری صافی برگشتی است که در صورت سرویس منظم باید تمیز نگه داشته شود.

اتصالات نادرست پکیج

اتصالات نادرست پکیج

 

علت گرم نشدن رادیاتور علی رغم هواگیری

زمانی که رادیاتور شما به سرو صدا می افتد باید به هواگیری پمپ یا رادیاتور شک کنید. زمانی که رادیاتور را هواگیری کردید اما دوباره رادیاتور تان گرم نشد، علت می تواند فشار دستگاه باشد.

هیچ گاه نباید فشار دستگاه را کمتر از ۱.۵ تنظیم کنید. رسوب گیری لوله ها سبب می شود برخی از قسمت های رادیاتور سردتر از سایر قسمت ها شود. اگر فشار آب ساختمان کم شود باعث افت فشار دستگاه و گرمای سیستم گرمایشی می شود. اگر به صورت همزمان شیر های آب گرم باز شود گرم نشدن رادیاتور را منجر می شود. اگر از تعمیرکار مجرب برای هواگیری استفاده نشود و به صورت کامل این عمل انجام نگیرد، رادیاتور بعد از هواگیری گرم نخواهد شد.

برای جلوگیری از مشکل گرم نشدن رادیاتور هنگام خرید پکیج به مساحت دقت کنید و متناسب با متراژ دستگاه را انتخاب نمایید. بعد از این مرحله باید نصب رادیاتور به درستی صورت گیرد. فاصله رادیاتورها از هم باید استاندارد باشد. میزان خم شدن لوله ها در رادیاتور باید به قاعده باشد. اگر فاصله رادیاتور از منبع گرمایش زیاد باشد باعث بروز مشکل گرم نشدن رادیاتور می گردد.

پس در صورتی که پکیج را به درستی انتخاب نکنید علی رغم هواگیری رادیاتور درست گرم نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

منبع:

https://pakegkar.com/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

https://www.tehrantahvie.com/2019/01/04/%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1/

https://khedmatazma.com/mag/why-boiler-is-not-heating-up-after-bleeding

https://karaabama.com/why-some-radiators-not-heating-up/